کارتن پلاست

کارتن پلاست از جنس پلی پروپلين ميباشد و به روش اکستروژن توليد می شود. کارتن پلاست شامل دو ورقه مسطح خارجی است ، که توسط صفحات باريک عمودی به صورت موازی به يکديگر متصل می شوند .

ورق های کارتن پلاست نفيس با عرض 2000 ميلی متر در ضخامت های 2 تا 14 ميلی متر و در رنگ های متنوع توليد می گردد. اين ورقها عمدتا در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گيرد و برای مصارف تبليغاتی، صنعتی ،ساختمانی وکشاورزی بسيار مناسب می باشد. اين محصول مانند کارتن های مقوايي دايکات می شود و عمليات چاپ به روش سيلک اسکرين بر روی آن انجام می پذيرد. از ديگر ويژگی های کارتن پلاست ضريب مقاومت بالا در برابر عوامل فيزيکی و شيميايی است.

نام های رايج تجاری ديگر آن ورق کارتن پلاست ، شيت پلاست ، پلاست شيت ، پلاست پک ، هالوپروفيل شيت ،کروگيت پلاستيک شيت می باشد.

ويژگی های کارتن پلاست :

* در برابر ضربات احتمالی مقاومت دارد.

* در مقابل تغيير شکل مقاوم است.

* محدوده ی وسيعی از تغييرات دما را تحمل می کند.(15- تا 60 درجه ساتنی گراد)

* سبک است.

* انعطاف پذير است.

* قابل شستشو است.

* در توليد آن از مواد اوليه ی غير سمی استفاده شده است.

* بدون بو است.

* در برابر رطوبت پايداری دارد.

* به راحتی می توان روی آن عمليات چاپ انجام داد.

* قابليت اتصال با مفتول (منگنه)، چسب و جوش حرارتی را دارد.

* عايق حرارتی و الکتريکی است.

* قابل بازيافت و استفاده مجدد است.

* مورد تائيد سازمان نظارت بر غذا و دارو آمريکا است.

کارتن پلاست يا شيت پلاست از جنس پلی پروپلين ميباشد و به روش اکستروژن توليد می شود. كارتن پلاست شامل دو ورقه مسطح خارجی است ، که توسط صفحات باريک عمودی به صورت موازی به يکديگر متصل می شوند.

کارتن پلاست شیراز
کارتن پلاست شیراز

ورق و رول های کارتن پلاست با عرض هاي 1600 - 2000 و 2400ميلی متر در ضخامت های 2 تا 14 ميلی متر با طول دلخواه خريدار در رنگ های متنوع و زيبا توليد می گردند. ورقهاي كارتن پلاست بنا به درخواست مشتريان محترم به صورتهاي آنتي يووي (ضد آفتاب) ، آنتي استاتيك (ضد بار الكتريكي) آنتي باكتريال يا نانوپلاست ( ضد انواع ميكروب و قارچها ) و آنتي فاير (ضد شعله و آتش ) در كارخانه توليد و به بازار عرضه ميشوند. شیت پلاست مانند کارتن های مقوايي دايکات می شود و عمليات چاپ به روش سيلک اسکرين بر روی آن انجام می پذيرد. از ديگر ويژگی های ورق کارتن پلاست ضريب مقاومت بالا در برابر عوامل فيزيکی و شيميايی است.

نام های تجاری رايج ورق کارتن پلاست در ايران "شيت پلاست ، رول پلاست ، ورق پلاست ،پلاست پک ، پد پلاستيكي و "نانو پلاست " است .

کارتن پلاست شیراز
کارتن پلاست شیراز

ويژگيها و قابليتهاي كارتن پلاست :

- در برابر ضربات احتمالي مقاومت دارد . - در مقابل تغيير شكل مقاوم است . - محدودة وسيعي از تغييرات دما را تحمل مي كند . ( 15- تا 60 درجة سانتي‌گراد) - سبك است . - انعطاف پذير است . - قابل شستشو است . - در توليد آن از مواد اولية غير سمي استفاده شده است . - بدون بو است . - در برابر رطوبت پايداري دارد . - به‌راحتي مي‌توان روي آن عمليات چاپ انجام داد . - قابليت اتصال با مفتول (منگنه) ، چسب و جوش حرارتي را دارد . - عايق حرارتي و الكتريكي است . - قابل بازيافت و استفادة مجدد است . - مورد تأييد سازمان نظارت بر غذا و دارو آمريكا است . - قابليت ضد اشتعال شدن دارد. - قابليت ضد اشعه يووي آفتاب شدن دارد. - قابليت رول شدن دارد.

کاربر در ایزولاسیون سالن های مرغداری و دامداری

کارتن پلاست شیراز
کارتن پلاست شیراز

ورق کارتن پلاست برای پوشش سقف های کاذب و دیوارهای داخلی سالنهای مرغداری، گاوداری بلدرچین، کبک و بوقلمون قابل استفاده میباشد که با توجه به تولید بیماریهای مختلف در استفاده از پشم شیشه ،اکسیدشدن سیم توری و هزینه گزاف مصرف ورق آلومینیوم در سقف ، خوردگی یونولیت و فوم، مزاحمت عوامل جونده (موش) و پرنده ، هدررفتن انرژی گرمایی ، وجود درز و شکاف وماندگاری میکروب پس از ضد عفونی، با استفاده از ورق دوجداره (P.P) در جهت رفع مشکلات فوق گام موثری بردارد.همچنین نسل جدید این نوع ورق درایران ( اختصاصا جهت سقف سالن مرغداری ) با فناوری نانو با نام نانوپلاست موجود می باشد.

ورق کارتن پلاست برای پوشش سقف های کاذب و دیوارهای داخلی سالن های مرغداری، گاوداری، بلدرچین، کبک، بوقلمون مور استفاده است. پلاست شیت مکمل پشم شیشه و فوم پلی اتیلن برای عایق گرما و سرما نصب و پوشش سقف با کارتن پلاست سریع و آسانتر خواهد بود. قابلیت شستشوی ورق های کارتن پلاست با مواد شوینده بشکل دستی یا توسط موتورهای کارواش باعث حفظ تمیزی ظاهری محیط میشود. استفاده از کارتن پلاست علاوه بر زیبایی ظاهری که دارد باعث بهره جستن از انعکاس نور در جهت روشنایی بیشترمیشود. پلاست شیت از لانه سازی پرندگان مانند کبوتر و... درزیر سقف و آلوده کردن محیط جلوگیری می کند. پلاست شیت ازریزش پشم شیشه ازسقف کاملا جلوگیری می کند. تائید شده توسط سازمان های بهداشتی و بهینه سازی مصرف سوخت

 

کارتن پلاست شیراز
کارتن پلاست شیراز

کاربرد  در صنایع ساختمانی

کارتن پلاست قابل استفاده به عنوان دیوار پوش در داخل واحدهای تولیدی و سردخانه ها و دکوراسیون داخل و سقف های کاذب (کالورت گذاری و یا درز انبساط)، عایق صوتی، حرارتی، رطوبتی، پارتیشن بندی، قالب بندی، بلوک پلاستیکی، حفاظ و حصار ساختمانی می باشد.

 

 

کارتن پلاست شیراز
کارتن پلاست شیراز

کاربرد در صنایع بسته بندی و کشاورزی

کارتن پلاست برای بسته بندی ورق های MDF و صفحات کابینتی، سقف و کفی کولرهای آبی، اجاق گاز، صفحه محافظ پشت یخچال و پانل کفی یخچال، میوه جات؛ سبزیجات؛ گوشت و ماهی، قوطی کنسرو و بطری نوشیدنی و عرقیجات و به عنوان بستر جهت پرورش انواع گل و صیفی جات به کار می رود.

 

 

کاربرد در صنایع تبلیغاتی

کارتن پلاست شیراز
کارتن پلاست شیراز

کارتن پلاست برای بسته بندی انواع لوازم التحریر ، اشیاء زینتی، ساخت انواع استندها، دکورها، بردهای تبلیغاتی در ابعاد مختلف برای فروشگاهها، فضاهای سرپوشیده و سرباز، بیلبردهای شهری و تابلوهای راهنمای آویز کاربرد دارد.

 

مزایای ورق های کارتن پلاست شیراز

  • ورق های کارتن پلاست دوام فیزیکی و مقاومت شیمیایی بالا و عمل نوسانات حرارتی از 20- تا 80+ را دارا می باشد.
  • کارتن پلاست دارای مقاومت 100% در برابر آب و اسیدها و انواع روغن های خوراکی و صنعتی است و اشتعال را به تاخیر می اندازد.
  • ورق کارتن پلاست قابلیت چاپ، دایکات و برش با طول ها و اشکال مختلف را دارا می باشد و براحتی با حرارت منگنه و جوش ( اولترا سونیک ) به هم متصل می گردد.
  • کارتن پلاست عایق سرما و گرما، سبک، قابل شستشو، بی بو، غیر سمی، قابل بازیافت بوده و مقاوم در مقابل جوندگان از قبیل موش و غیره می باشد
  • کارتن پلاست مورد تایید معتبر نظارت بر بسته بندی غذا و داروی جهانی می باشد و دارای صرفه اقتصادی است.